Şan Dersinde Taciz

Şan Dersinde Taciz

Konservatuarda eğitim almak için şan dersi alan lise öğrenci, şan hocası tarafından taciz edildiğini iddia etti.

13 Şubat 2018 - 14:55

Yetenek sınavlarına hazırlanmak için şan eğitimi alan B.B.'ye cinsel saldırı suçlaması ile yargılanan G.K., "Şarkı söylemek için göğsün üst kısmına dokunması gerek" şeklinde bir savunma yaptı.

Edinilen bilgiye göre, 17 yaşında bir lise öğrencisi, yetenek sınavlarına hazırlanmak için eğitim almak istedi. Bir akrabasi G.K.'yı önerdi.B.B. ile G.K. sosyal medya hesabından arkadaş oldu. Daha sonra B.B., ailesine konuyla ilgili bilgi verdi ve babasının ders ücretini ödemesi ile, geçen sene Ağustos ayında derslere girdi. Lise öğrencisi B.B. ailesine, kendisini zorla kucağına oturttuğu ve göğüslerine dokundğuğu gerekçesi ile G.K.'yi şikayet etti. Aile G.K.'den şikayetçi oldu. 

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, 'çocuğun cinsel istismarı' iddiası ile yargılanan G.K., bugün ilk defa hakim karşısına çıktı. B.B. ve cinsel tacize uğradığını iddia eden babası T.B. de davada hazır bulundu.  Mahkemede B.B., "Egzersiz yaparken göğüslerime dokundu, şimdi başka bir öğretmenden ders alıyorum, ancak böyle bir uygulama yok." dedi.

"Kucağına oturtdu ve boynumu kokladı"

Nota üzerinde çalışırken, G.K'nın arkasından gelerek, masaj yapmak istediğini söyledi ve kendisinin G.K.'ya karşı çıktığını belirten B.B., "İstediğim zaman ise kendisine masaj yapmamı istedi. Bunu da kabul etmedim ve çalışmalarıma devam ettim. Ders bittiğinde parfüm sıktım, parfümü merak ettiğini söyleyerek koklamak istedi. Bu arada beni zorla kucağına oturtmaya çalıştı ve boynumdan kokladı. Ve bu sırada 'senden çok etkilendim' şeklinde cümleler kurdu." dedi.

"Göğsün üst kısmına dokunmalısın"

Davalı hakkında suçlamaları reddeden sanığın, 7 yıldır bu işi yaptığını ancak hiçbir öğrencisinden herhangi bir şikâyet olmadığını söyledi. Savunmasına devam eden G.K., "Ses eğitimi için nefes egzersizi yaptırmak zorundayım. Diyafram nefesleri için göğüsün üst kısmına dokunarak bunu tarif ettim. Ses eğitiminde göğsün üst kısmına dokunmanız gerekiyor. Başka türlü cinsel yaklaşımlar ya da taciz olayları yoktur."dedi.

G.K.'nin açıklamalarından sonra mahkeme, tanıkların dinlenilmesi için ertelendi.

Bu haber 67 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Narkotik İlçe 2 Gerede'de
Narkotik İlçe 2 Gerede'de
Cittaslow Göynük Milano'da
Cittaslow Göynük Milano'da