İyi Parti İl Başkanı Aydın’dan Kanserle Mücadele Çağrısı

İyi Parti İl Başkanı Aydın'dan Kanserle Mücadele Çağrısı

İyi Parti Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle kanser hastalığının yaşam kalitesini düşürdüğü konusuna dikkat çekti.

02 Şubat 2018 - 15:23

Aydın; "Büyük ekonomik ve sosyal problemlere yol açan "Kanser hastalığı", ülkemizde ve dünyadaki en önemli halk sağlığı sorunlarından biridir." dedi.

Aydın; Her yıl ortalama 14 milyon insan kanser hastalığına yakalandığını vurgulayan bir açıklamada bulundu;

Boluları çağın tehlikesine karşı uyarıda bulunmaya ve birlikte savaşmaya çağırdı.

Aydın, bunun en önemli halk sağlığı problemi olduğunu belirtti; Büyük ekonomik ve sosyal sorunlara yol açan "Kanser hastalığı", milyonlarca insanın yaşam süresi ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediği için ülkemizde ve dünyadaki en önemli halk sağlığı sorunlarından biridir.

"Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, tıp alanında sağlanan tüm gelişmelere rağmen, her yıl ortalama 14 milyon insan kansere yakalanıyor ve bu ortalama her yıl artmaktadır."

"Tüm siyasi ve sosyal kesimlerin yalnızca bireylere ve sağlık kuruluşlarına değil, hem kişisel hem de toplumsal seviyelerde onarılamayacak maddi ve manevi yıkıma yol açan bu hastalık ile mücadele edilmesi toplumdaki tüm kesimlerin görevidir."

"4 Şubat Dünya Kanser Günü'nde, İyi Parti Bolu İl Başkanlığı olarak, genelde Türk kamuoyunu, özel de Bolulu vatandaşlarımızı, bu çağın yıkımı olan bu hastalıkla hep birlikte savaşmaya çağırıyoruz."dedi.

Bu haber 54 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'cü Bolu'da Yakalandı
FETÖ'cü Bolu'da Yakalandı
Narkotik İlçe 2 Gerede'de
Narkotik İlçe 2 Gerede'de