Fakıbaba Bolu’da

Fakıbaba Bolu'da

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, bir dizi ziyaretler için geldiği Bolu'da önemli açıklamalarda bulundu.

10 Şubat 2018 - 13:22

Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Gıda, tarım ve hayvancılık vazgeçilmez bir olay, ulusal bir olay. Kendimizi yetmeli ve aşmalıyız. Umarım bu aştıklarımızı da ihrac edeceğiz. Buna hiç şüphem yok." dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için, Bolu'ya gelen Fakibaba, Vali Aydın Baruş'u ziyaret etti. Ve Valilik Yedigöller toplantı salonunda gazetecilerle bir araya geldi.

Fakıbaba, hükümetin tarım, gıda ve hayvancılık için destek verdiğini ve Bakanlığın desteğini almalarını hatırlatarak üreticileri yalnız bırakmadığını söyledi.

Fakıbaba, ithalatları engelleyeceklerini vurgulayarak, "Daha sonra ihraç edeceğiz. Bunlar öylesine telaffuz edilen kelimeler değil. Yavaş yavaş." dedi.  Bakan sözlerine, "Gıda, tarım ve hayvancılık vazgeçilmez bir olay. Kendimizden yeterince yararlanacağız. Umarım üretimlerimiz kendi ülkemize yetecek seviyeye gelerek, bu seviyeyi aşacaktır. Ülkemizin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonrasında kalan ürünleri de ihrac edeceğiz. Bundan şüphem yok. Bunu geldiğim günden beri söylüyorum ve söyleyeceğim." şeklinde devam etti.

Et ithalatının en büyük nedeni olan anaç yokluğunun oluşmasından kaynaklandığını belirten Bakan Fakıbaba, "Ana olmadığı için bir çocuk yok. Yani buzağı da yok, kuzu da yok. Bu sene bu sorunu aşmak için teşfiklerimiz olacak. Düve ve anaç koyun ile ilgili çalışmalarımız var. Tarımda hedefleri olan bir ülkeyiz ve bu hedeflere ulaşmak için ise devlet desteklerimiz olacak." şeklinde konuştu.

Bu haber 78 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'cü Bolu'da Yakalandı
FETÖ'cü Bolu'da Yakalandı
Narkotik İlçe 2 Gerede'de
Narkotik İlçe 2 Gerede'de