Doğanay’a Destek Sürüyor

Doğanay'a Destek Sürüyor

İlçe Kongresinin iptali sonrasında görevinden istifa eden AK Parti Eski İlçe Başkanı Doğanay'a destek sürüyor.

02 Ocak 2018 - 13:29

AK Parti Bolu 6. Olağan İl Kongresi’nin parti merkezi tarafından iptal edilmesi üzerine görevinden istifa eden Nurettin Doğanay, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. İstifa sürecinden sonra kendisine destek olan Bolu halkına teşekkür eden Doğanay, “Kongre iptali, liderimiz tarafından verilmiştir. Bu duruma aykırı eylemler gerçekleştirmek bizim en son ihtiyacımı olan şey. 3 Ocak tarihinde katılımlar ile eyleme dönüşecek olması kesinlikle tasvip etmeyeceğim bir durumdur.” Dedi.

Doğanay sözlerine, “Bu gün gelinen nokta, birkaç olayın zincirleme olarak gelişmesinden ötürüdür. Kongrenin iptal edilmesi sonrası istifam farklı yorumlanmamalıdır. Farklı yerlerde farklı bakış açıları ile hiç arzu etmediğim istemediğim yerlere gitmektedir. Şunu belirtmem de gerekir ki; istifam sonrasında gerek evime gelen, gerek sosyal medyadan soran, gerek ise telefon ile arayarak yanımda olduklarını hissettiren herkese şükranlarımı sunarım.” Şeklinde devam etti.

İstifası sonrasında “#BoluNurettinBaskanıİstiyor” etiketi ile Doğanay’a destek kampanyası başlatıldı. Bolu’lu AK Partililerin yoğun paylaşım yaparak 3 Ocak Çarşamba günü eylem yapma konusunda birleşiyorlar. Doğanay ise bu eyleme kesinlikle karşı olduğunu, “15 Temmuz gecesi baba nereye diyerek önüme geçen kızımdan çok sevdiğim davamızda, istifam sonrası destek paylaşımları yerini art niyetli kişilerin farklı taraflara çekebileceği bir hal almıştır. Bu eylem kesinlikle belirtiyorum ki yapılmamalıdır. Kongre iptali liderimiz tarafından alınmış bir karardır ve bu kararın karşısında durmak davamızın karşında durmaktır.” Şeklinde açıkladı.

Bu haber 75 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'cü Bolu'da Yakalandı
FETÖ'cü Bolu'da Yakalandı
Narkotik İlçe 2 Gerede'de
Narkotik İlçe 2 Gerede'de